bait tech

Gryziemy technologicznie

Amplituner jest urządzeniem dość popularnym, szczególnie wśród osób, które cenią sobie wysoką jakość dźwięku – zarówno w muzyce, jak przy oglądaniu filmów czy graniu w gry na konsoli lub komputerze. Stanowi połączenie wzmacniacza akustycznego z odbiornikiem radiowym i pozwala użytkownikowi na dostosowanie dźwięku do swoich indywidualnych upodobań. Jedną z jego charakterystycznych cech jest bardzo rozbudowany system gniazd wejścia / wyjścia. Dlaczego jest to takie istotne? Choć amplituner powszechnie kojarzony jest dziś z kinem domowym, nie należy zapominać, że w rzeczywistości można podłączyć go do większości urządzeń grających.

Świetnie sprawdzi się nie tylko w duecie z klasycznym odtwarzaczem CD, ale także w połączeniu z DVD – na przykład podczas oglądania filmów czy koncertów. Często nie ma żadnych przeszkód, by do amplitunera podłączyć sprzęt starszego typu, na przykład gramofon. Amplituner powinien również współgrać z dowolnymi głośnikami, niezależnie od tego, jakie wyjścia posiadają. Ze względu na to, że amplitunery stosuje się zwykle przy odtwarzaniu dźwięku, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że można podłączać do nich również te sprzęty, które działają w sposób zgoła odwrotny.

Dzięki szerokiemu systemowi gniazd wejścia / wyjścia, będzie współdziałał również z urządzeniami rejestrującymi dźwięk, na przykład mikrofonem czy cyfrowym dyktafonem.