bait tech

Gryziemy technologicznie
Domino z kolorami

Gra w domino jest jedną z najstarszych gier znanych ludzkości. Wywodzi się już z czasów starożytnych i zawsze cieszyła się dużą popularnością, która wciąż nie mija. Okazuje się ponadto, że za pomocą domina można rozbudzać kreatywność dzieci, a także poszerzać ich wiedzę. Zdają sobie z tego sprawę twórcy gier marki Granna, którzy przygotowali znakomitą gierkę właśnie w oparciu o klasyczne domino.

Całość oczywiście dostosowano do wymagań dzieci, które nie przekroczyły piątego roku życia. Równocześnie zachowano elementy logiczne tej zabawy, dzięki czemu mali ludzie mogą rozwijać dodatkowe umiejętności i trenować mózg. W tradycyjnej wersji domina na kostkach do gry pojawiają się kropki. Jeśli chodzi o wariant dziecięcy, wszystko oparto na kolorach.

Zamiast kostek mamy solidne tekturowe kartoniki, na których znalazły się rośliny, owoce, zwierzęta czy części ubioru. Zadaniem dziecka jest łączenie kostek o tej samej barwie, ale również rozpoznawanie rzeczy, które znalazły się na rysunkach. To oznacza, że mały gracz ćwiczy spostrzegawczość, rozwija zdolność zapamiętywania no i rzecz jasna uczy się odróżniać kolory. Pudełko z grą zawiera 27 elementów, czyli kartoników z nadrukami.

To wystarczająca ilość jak dla małego jeszcze dziecka. To istotne, albowiem gra nie powinna być nazbyt skomplikowana, bo w takich sytuacjach młodzi ludzie łatwo się zniechęcają. Warto również przyjrzeć się innym pozycjom oferowanym przez markę Granna oraz podobnym grom, które pochodzą od innych producentów. Naprawdę jest w czym wybierać.