bait tech

Gryziemy technologicznie
Jak pielęgnować dziecięcy smoczek
www.clubmokra.pl

Większość dzieci korzysta ze smoczków. Nawet jeśli nie cały czas, to przynajmniej sporadycznie, w momentach kiedy zwykłe przytulenie nie jest w stanie ukoić emocji i pozwolić na wyciszenie się. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że choć sam dziecięcy smoczek może zdziałać wiele dobrego, to jednocześnie przy nieodpowiedniej pielęgnacji, może być źródłem problemów zdrowotnych u dziecka.

Dlatego też warto wiedzieć jak o niego dbać, aby spełniał swoje zadanie i nie stanowił zagrożenia.

Dziecięcy smoczek – jak o niego dbać?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, czy wiemy jak dbać o dziecięcy smoczek. To oznacza, że musimy mieć świadomość, że warto go wymieniać systematycznie, najlepiej co kilka tygodni.

Wówczas będziemy mieli pewność, że cały czas będzie on spełniał swoje zadanie i będzie odpowiedniej jakości. Dodatkowo jeśli taki dziecięcy smoczek nie jest używany, warto go trzymać w specjalnym pudełku, dzięki czemu nie będzie wystawiony na działanie bakterii i brudu.

Czym myć dziecięcy smoczek?

Żeby dziecięcy smoczek nie upadał na podłogę, warto korzystać ze specjalnego łańcuszka, który pozwoli na jego przytrzymanie.

Ale jeśli upadnie, to warto taki dziecięcy smoczek dokładnie opłukać pod ciepłą, ale nie gorącą wodą. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę, że czasami dziecięcy smoczek ma specjalną nakładkę, która będzie chroniła jego gumową część przed zabrudzeniem, gdy nie będzie używany. Pamiętajmy, że dziecięcy smoczek to miejsce, na którym mogą się zbierać różne bakterie.

Dlatego warto pilnować, aby był czysty zanim dziecko weźmie go do buzi. Możemy go opłukać pod ciepłą woda, ale możemy również stosować odpowiednie pojemniki, które pozwolą nam go ochronić przed działaniem czynników zewnętrznych. Koniecznie trzeba też powiedzieć, że taki dziecięcy smoczek warto regularnie wymieniać, bo jednak poprzez przygryzanie ulega zniszczeniu.

Wówczas nie tylko łatwiej będzie łapał zabrudzenia, ale również może mieć negatywny wpływ na zgryz naszego dziecka.