bait tech

Gryziemy technologicznie
Jakich zwierząt unikać w domu alergików?

Prośba małego alergika o zwierzątko często łamie serca jego rodzicom. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to sytuacja bez wyjścia – nie można ryzykować pojawienia się w domu czworonożnego przyjaciela. Tymczasem istnieją rasy zwierząt, które są odpowiednie także dla osób ze skłonnościami dla uczuleń. Zanim jednak wybierzesz zwierzę dla swojego dziecka, dowiedz się, których należy szczególnie unikać. Rodzice często rezygnują z zakupu psa czy kota, obawiając się reakcji alergicznej na sierść oraz dużej liczby kłopotów związanych z czworonogiem.

Uznają więc, że znacznie lepszym wyjściem z sytuacji będzie zakup maleńkiego pupila. Decydują się więc na chomika, myszkę czy świnkę morską. To błąd. Małe gryzonie powodują uczulenia znacznie częściej niż np. psy.

W domu, w którym mieszkają osoby z alergią, powinno unikać się także hodowania domowych ptaków. Papugi czy kanarki mogą ładnie wyglądać, ale często stają się przyczyną ostrej reakcji uczuleniowej. Wielu rodziców uważa, że dobrą odpowiedzią na prośbę malucha o zwierzątko jest zakup rybki. Choć zwierzę to nie powoduje alergii, częstą przyczyną alergii może być jego pokarm. Może się okazać, że mały alergik nie tylko nie będzie mógł pobawić się ze swoim pupilkiem, ale nawet go nakarmić czy trzymać we własnym pokoju.