bait tech

Gryziemy technologicznie
Kto powinien bawić się z dzieckiem?
www.toastygruzinskie.pl

Każdy rodzic zrobiłby wszystko, by jego dziecko mogło prawidłowo rozwijać się przez zabawę. Nic więc dziwnego, że w miarę swoich możliwości bardzo chętnie spędzamy czas wspólnie z maluchem. Dorośli wcale nie powinni unikać wspólnych gier i zabaw.

Dla dobra dziecka warto jednak zadbać o to, by grono osób, które spędzają z nim czas, było jak najszersze. Zabawa dziecka z dorosłymi ma wiele niepodważalnych zalet. Przede wszystkim zyskujemy dzięki niej szansę na to, by przekazywać maluchowi wybrane informacje w sposób, którego niemal nie zauważy.

To świetna droga dla przekazywania wszystkich tych umiejętności i wiedzy, które i tak z czasem będzie musiało zdobyć. Co więcej, to świetny sposób na to, by wzmacniać wzorce, przekazywane dziecku w codziennym życiu. Dodatkowo, maluch powinien mieć również świadomość, że dorośli często również potrafią świetnie się bawić i mieć do siebie dystans.

Nie należy jednak zapominać, że zabawa w gronie rówieśników jest niemniej ważna. Rodzic, jako starszy i mądrzejszy uczestnik zabawy, zwykle potrafi rozwiązać problemową sytuację i zachować się dyplomatycznie. Żeby dziecko mogło rozwijać u siebie tę istotną umiejętność, powinno spędzać także czas na zabawie z osobami, które znajdują się na podobnym do niego poziomie rozwoju.