bait tech

Gryziemy technologicznie
Laptop dla malucha
www.x3mtv-tuners.pl

Żyjemy w świecie, w którym nowoczesne technologie, a zwłaszcza te związane z informatyką odgrywają naprawdę dużą rolę w naszym życiu. Nie da się ukryć, że ta techniczna rzeczywistość dotyka również naszych dzieci i wywołuje u nich żywe zainteresowanie. Naprzeciwko tym oczekiwaniom wyszła przywołana już wcześniej marka Vtech (będąca nota bene jedną z gałęzi firmy Trefl), która przygotowała dla dzieciaków interaktywnego laptopa-zabawkę.

To bardzo ciekawy sposób na to, by wprowadzić nasze dzieci w świat technologii, a równocześnie czegoś nauczyć. Laptopik jest bowiem zabawką interaktywną o edukacyjnym charakterze. Łącznie ma aż 30 różnorodnych funkcji, z których łatwo wybrać coś ciekawego.

Oprogramowanie komputera-zabawki zostało tak opracowane, aby rozwijać w dzieciach podstawowe umiejętności pisania, czytania, rozpoznawania kształtów, a nawet matematyki i logicznego myślenia. Do dyspozycji maluchów jest kompletna klawiatura odpowiadająca w dużej mierze tej, którą znajdziemy na prawdziwym laptopie. Oprócz tego jest myszka – dostosowana zarówno dla lewo-, jak i praworęcznych dzieci.

Jest oczywiście wyświetlacz – ciekłokrystaliczny ekranik, na którym pokazują się rozmaite informacje oraz rysunki. Dziecko może korzystać z zestawu 30 gier edukacyjnych w czterech wariantach, pomiędzy którymi można się swobodnie przełączać. Samo urządzenie jest poręczne i zajmuje niewiele miejsca.

Zasilanie jest bateryjne, w odróżnieniu od prawdziwego komputera przenośnego nie przewidziano zasilacza podłączanego do gniazdka.