bait tech

Gryziemy technologicznie
Niski wzrost jako choroba?

Zdaje się, że mało który mężczyzna chciałby być niski. Z kobietami bywa różnie, ale raczej za te bardziej atrakcyjne uznaje się wysokie panie.

Niski wzrost nie powinien być jednak zbyt poważnym problemem, o ile nie jest to skrajność. Niestety, są na świecie ludzie, którzy mierzą mniej niż metr wzrostu.

Ich karłowatość wszyscy dostrzegają od razu, więc taka osoba nie może przejść ulicą niezauważona przez nikogo. Jedni szydzą z takich ludzi, inni starają się w ogóle nie dostrzegać ich wzrostu, ale o żadnej anonimowości nie ma tutaj w ogóle mowy.

Poza tym, osobom o bardzo niskim wzroście trudno jest znaleźć partnerów życiowych. Niski wzrost raczej trudno jest rozpatrywać w kategoriach kalectwa.

Bez wątpienia, życie z takim defektem jest jednak bardzo trudne. Chociaż w teorii nasze społeczeństwo jest tolerancyjne, to jednak w praktyce bywa z tym różnie.

Problem dodatkowo zwiększa fakt, że karłowaty wzrost występuje bardzo rzadko – ludzie nie są więc przyzwyczajeni do widoku niskich osób, więc ich naturalną reakcją jest przynajmniej zdziwienie.