bait tech

Gryziemy technologicznie
Spróbujmy sami stworzyć zabawki

Nauczyliśmy się, że wystarczy iść do sklepu, albo otworzyć odpowiednią stronę w internecie i już możemy wybierać w różnego rodzaju zabawkach, które można podarować dziecku. I nie ma tutaj znaczenia wiek dziecka, ani to czym najchętniej się bawi, bo z pewnością znajdziemy coś kolejnego, co pozwoli nam dziecko zająć i sprawi, że będzie ono zadowolone. Jednak warto pamiętać, że dzieci uwielbiają wspólnie spędzony czas z rodzicami, a to oznacza, że lubią wówczas kreatywne zabawy. A jeśli podczas takiej zabawy, uda się stworzyć jakąś zabawkę, to tym lepiej.

Jakie są możliwości?

Jeśli nie jesteśmy na tyle kreatywni, żeby samemu stworzyć jakąś zabawkę dla dziecka, to w internecie znajdziemy wiele propozycji odnośnie tego, jak takie zabawki wykonać. Jeśli zapoznamy się z tymi podpowiedziami, to z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie, a co się z tym wiąże, będziemy mogli zaskoczyć nasze dziecko. Może warto wziąć karton, kolorowe kredki, kolorowy papier i nitkę, aby wspólnie stworzyć akwarium? Może powinniśmy zobaczyć jak się robi masę solną i pozwolić dziecku wykonać ramkę na zdjęcia, albo miseczkę, w której będzie chowało swoje skarby? Podpowiedzi na tego typu rzeczy jest sporo, a nie dość, że dziecko będzie miało świetną zabawę, to jeszcze miło spędzi z nami czas, a to z pewnością będzie dla niego najlepsze.

Jest wiele prostych rzeczy

Wiemy, że nie mamy zdolności manualnych, a prace plastyczne nigdy nie były naszą mocną stroną? Nic nie szkodzi, jest wiele możliwości, w których nie potrzeba zdolności plastycznych. Możemy wziąć butelkę, pozwolić dziecku aby samodzielnie ozdobiło ją farbami czy papierem kolorowym, a następnie wsypać do niej groch, albo kaszę i w ten sposób stworzyć jedyny w swoim rodzaju instrument muzyczny, który w całości będzie dziełem naszego dziecka. Możemy wziąć drewnianą łyżkę, okryć ją kawałkiem materiału, narysować oczy i usta, doczepić włosy z włóczki i już będzie ludzik. To nie są skomplikowane rzeczy, każdy sobie z nimi poradzi – nawet jeśli nie ma zdolności plastycznych, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że w ten sposób sprawimy naszemu dziecku ogromną radość. Taka wspólnie wykonana zabawka będzie miała dla dziecka niesamowitą wartość. To właśnie oznacza, że dokładnie powinniśmy się przyjrzeć, co jest tutaj proponowane, tak abyśmy mieli pewność, że znajdziemy coś ciekawego, co się będzie podobało dziecku i co będzie stosunkowo proste do wykonania, tak aby mogło się ono włączyć w te wszystkie prace. Bo i tak ważniejsze od zabawki, będzie tutaj dla niego wspólne spędzanie czasu.