bait tech

Gryziemy technologicznie

Zapalenie krtani to choroba częsta u osób, których zawód jest związany z ciągłym używaniem głosu. Zaliczają się do nich chociażby nauczyciele, wokaliści czy komentatorzy telewizyjni. Można wyróżnić dwa typy zapalenia krtani: zapalenie przewlekłe bądź ostre zapalenie błony śluzowej krtani. Drugi z tych przypadków polega na występowaniu chrypy oraz uczucia przeszkadzania w okolicy gardła, przez co chory często odchrząkuje oraz kaszle.

Nowoczesne podesty do zastosowania w magazynach

Do zapalenia krtani może dojść z wielu różnych powodów. Przyczyną będzie bowiem bowiem nie tylko przemęczenie głosu, ale i przeziębienie, wcześniejsze zapalenie gardła czy po prostu dłuższe pozostawanie w środowisku, obfitującym w suche, pełne kurzu powietrze. W przypadku zapalenia krtani chory może zupełnie zaniemówić lub mieć spore problemy z wydobywaniem głosu. Warto też zauważyć, że zapalenie krtani zupełnie inaczej wygląda u dzieci.

Jako że u najmłodszych najczęściej występuje też wysoka gorączka i męczący kaszel, zawsze należy zasięgnąć porady specjalisty.