Dalekowzroczność


Drugą z kolei wadą wzroku, bardzo rozpowszechnioną wśród ludzi na całym świecie, jest dalekowzroczność, inaczej nazywana też nadwzrocznością. W przeciwieństwie do krótkowzroczności, w tym wypadku chory postrzega niewyraźnie przedmioty, które znajdują się blisko niego. To jednak nie przeszkadza jej bardzo wyraźnie widzieć dalszego planu.
Przyczyną krótkowzroczności jest przesadnie płaska rogówka lub zbyt krótkie oko. To właśnie z tego powodu promienie światła nie mogą się odpowiednio załamywać, co uniemożliwia ich skupienie na siatkówce. W tym wypadku obraz powstaje dopiero za siatkówką.
Warto wiedzieć, że w przypadku osób, które ukończyły czterdziesty rok życia, objawy, charakterystyczne dla dalekowzroczności, mogą też dotyczyć innej, bardzo powszechnej wady wzroku – prezbiopii. Jest to tak zwana starczowzroczność, związana ze spadkiem elastyczności soczewki, odpowiedzialnej za różne typy widzenia. Dolegliwość ta dotyka każdego, więc nie powinna być powodem do zmartwień.
W przypadku dalekowzroczności stosuje się szkła z wartością dodatnią.
Przeczytaj również: Jak zadbać o otoczenie małego alergika?
Przeczytaj również: Wiedza pomaga, ale nie leczy
Przeczytaj również: Mały alergik marzy o zwierzątku
Polecane artykuły

Delfinoterapia
Kontakt człowieka z delfinami, jego współistniejące przebywanie, obserwowanie jak ciało delfina zanurza się w wodzie lub z niej wyskakuje, uspokaja człowieka i nastraja optymizmem. Głos, jaki wydostaje się z delfiniego gardła działa także w sposób bardzo intensywny na wewnętrzne odczucia człowieka.

Hipoterapia
Bardzo popularną, i stosunkowo łatwo dostępną, formą rehabilitacji, terapeutycznego oddziaływania na ludzkie ciało i duszę, jest hipoterapia, czyli relacja nawiązywana między człowiekiem a koniem. Dzięki swojej masie i wielkości koń daje uczucie stabilności, poczucie względnego bezpieczeństwa a takż