Wskazania do zgłoszenia się do poradni genetycznej

Należy zwrócić uwagę, że problem współistnienia chorób genetycznych rodzi wiele pytań, z których jedno rozbrzmiewa w uszach wszystkich rodziców: czy moje dziecko będzie zdrowe? W obliczu wielu stwierdzonych przypadków zachorowań można stracić głowę, dlatego też nie można kierować się myślą, co będzie, tylko zacząć działać. Szczególnie w przypadku, gdy mamy faktyczne przekonanie, że możemy być nosicielami zmienionego genu lub z innych ku temu przesłanek.
Przeczytaj również: Jak zadbać o otoczenie małego alergika?
Wśród nich znajduje się przede wszystkim posiadanie potomstwa, które urodziło się z wadą wrodzoną, poza tym wiek matki, który współcześnie jest obniżany do trzydziestego piątego roku życia. Sytuacje, które powinny budzić podejrzenia to także samoistne poronienia, oraz decydowanie się na zapłodnienie wspomagane.
Przeczytaj również: Wiedza pomaga, ale nie leczy
Poza tym narażenie się na działanie środków teratogennych, jak leki, promieniowanie, czy związki chemiczne, wszystko to powinno skłaniać przyszłe mamy do skorzystania z możliwości, jakie daje poradnia genetyczna.
Przeczytaj również: Mały alergik marzy o zwierzątku
Polecane artykuły

Delfinoterapia
Kontakt człowieka z delfinami, jego współistniejące przebywanie, obserwowanie jak ciało delfina zanurza się w wodzie lub z niej wyskakuje, uspokaja człowieka i nastraja optymizmem. Głos, jaki wydostaje się z delfiniego gardła działa także w sposób bardzo intensywny na wewnętrzne odczucia człowieka.

Hipoterapia
Bardzo popularną, i stosunkowo łatwo dostępną, formą rehabilitacji, terapeutycznego oddziaływania na ludzkie ciało i duszę, jest hipoterapia, czyli relacja nawiązywana między człowiekiem a koniem. Dzięki swojej masie i wielkości koń daje uczucie stabilności, poczucie względnego bezpieczeństwa a takż