bait tech

Gryziemy technologicznie
Delfinoterapia
folia w rolce do pakowania

Kontakt człowieka z delfinami, jego współistniejące przebywanie, obserwowanie jak ciało delfina zanurza się w wodzie lub z niej wyskakuje, uspokaja człowieka i nastraja optymizmem. Głos, jaki wydostaje się z delfiniego gardła działa także w sposób bardzo intensywny na wewnętrzne odczucia człowieka. Z powodu, a także z faktu, iż wielokrotnie delfiny towarzyszyły człowiekowi w codziennym życiu na morzu, już dawno, dawno temu my, jako ludzie, postanowiliśmy się zaprzyjaźnić.

Obcowanie i odczuwanie bliskości tego ssaka, jak stwierdzono na podstawie wielu bada i obserwacji ma zbawienny wpływ na osoby z różnego rodzaju schorzeniami. Wielkość ciała delfiniego, jego ruchy, a także wyraz pyszczka, kojarzący się z wiecznym uśmiechem, wywołuje duże nagromadzenie się emocji. Szczególnie dzieciom przysparza nie tylko radość i zadowolenie, ale pozwala na pokonywanie wielu wewnętrznych i także zewnętrznych ograniczeń własnego ciała i ducha, napawa po prostu optymizmem.

Zawsze chwila spędzona w towarzystwie tresera i jego podopiecznego jest niezapomnianym przeżyciem dla osoby chorej, a przecież także i o to chodzi w rehabilitacji.