bait tech

Gryziemy technologicznie
Domowa sieć komputerowa

Są domy, w których rodzina jest na tyle liczna, że jeden komputer to za mało. Jeśli równocześnie działa ich kilka, można pokusić się o stworzenie domowej sieci. Dla osoby z wiedzą i doświadczeniem nie jest to trudne.

Część pasjonatów-amatorów poradzi sobie bez żadnej pomocy z zewnątrz, jeśli jednak ktoś jest zupełnym laikiem i nie chce narobić szkód, zdecyduje się wezwać pogotowie komputerowe. O co w ogóle chodzi z tą siecią domową? Dzięki niej użytkownicy poszczególnych pecetów mogą wymieniać między sobą informacje oraz współdzielić dane. Niektóre nowoczesne modemy pozwalają na podłączenie zewnętrznego dysku twardego lub pamięci flash.

Wówczas można na przykład wydzielić wirtualny folder z filmami lub zdjęciami, z którego będą korzystać wszyscy użytkownicy sieci w ramach gospodarstwa domowego. Oczywiście sieć musi być właściwie zabezpieczona (zwłaszcza gdy opiera się o komunikację bezprzewodową), tak aby żadne informacje nie dostały się do osób postronnych. Warto zaznaczyć, że utworzenie sieci domowej nie jest konieczne, by kilka osób naraz mogło korzystać z internetu.