bait tech

Gryziemy technologicznie
Maszyny zastępujące ludzi

Chociaż jest sporo krajów, w których notuje się niż demograficzny, to jednak ogólnie populacja naszej planety stale się zwiększa. Równolegle zachodzi proces przekazywania coraz większej liczby kompetencji maszynom – wykonują one za nas coraz większą pracę.

Czy przez to nie będziemy mieli coraz większych problemów z bezrobociem? Przemysł komputerowy rozwija się bardzo prężnie, a to przecież głównie dzięki komputerom maszyny przejmują od nas kolejne obowiązki. Praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym aż roi się od komputerów, które potrafią przyjmować coraz to inną formę.

Kto wie, czy już za kilka dekad nie będą nas one wyręczały w większości czynności, jakie wykonujemy. W takich realiach znalezienie pracy może być sporym problemem, bo w kolejnych zawodach może zmniejszyć się zapotrzebowanie na personel ludzki.

Z dzisiejszej perspektywy patrząc (biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju przemysłu komputerowego), można by uznać, że komputery mogą się jeszcze długo doskonalić. Jeśli tak będzie, to powyższa wizja może się ziścić.