bait tech

Gryziemy technologicznie
Steve Ince
www.dwmorskieoko.pl

Steve Ince jest jednym z ważniejszych obecnie twórców gier komputerowych. Pracę w tej branży rozpoczął w 1993 roku, kiedy został zatrudniony w Revolution Software. Pierwszym dużym projektem, przy którym pracował, była przygodowa gra Bebeath a Steel Sky.

Gra okazała się ogromnym sukcesem a praca Steve Ince została doceniona. Sukces ten spowodował, że Steve Ince został zatrudniony przy kolejnym ważnym przedsięwzięciu, a mianowicie przy tworzeniu gry Broken Sword: The Shadow of the Templars. Jak się po kilku latach i zrealizowanych projektach okazało pierwsze gry stworzone przez Steve Ince były jednak jego największym osiągnięciem.

Jego kolejne produkcje nie powtarzały już sukcesów swoich poprzedników i otrzymywały przeciętne oceny oraz wyniki sprzedaży. Dzisiaj Steve Ince pracuje jak scenarzysta gier komputerowych i w tym zakresie współpracuje ze studiem Wizarbox. Na podstawie własnej wiedzy i zdobytego doświadczenia napisał też książkę o tym, jak tworzyć dobre scenariusze gier komputerowych.