Jak dobrać programy zabezpieczające?


Kryterium jakości programów antywirusowych czy zapór ogniowych (firewall) jest przede wszystkim ich skuteczność. Poszczególne antywiry są w stanie zidentyfikować i zneutralizować różną ilość wirusów, trojanów czy aplikacji szpiegujących. Skąd mamy wiedzieć, które radzą sobie najlepiej? Regularnie w serwisach zajmujących się tematyką IT publikuje się testy skuteczności oprogramowania antywirusowego. Dowiemy się z nich, które produkty są skuteczne, a które mniej.
Teoretycznie najlepsza ochrona jest płatna. Komercyjne programy, takie jak Kaspersky czy Norton wyłapują zdecydowaną większość szkodników i oferują ponadto bogate wsparcie techniczne dla klientów. Jednak większość użytkowników nie musi wydawać pieniędzy, by czuć się bezpiecznie online. Wiele całkiem darmowych aplikacji radzi sobie świetnie z wirusami.
Liderem na polskim rynku w tej kategorii pozostaje od lat czeski Avast. Jest on często polecany przez specjalistów z pogotowia komputerowego. Dobre notowania ma także niemiecka Avira. Użytkownik ma w czym wybierać – musi tylko zdefiniować trafnie własne potrzeby.
Przeczytaj również: Ty mnie, a ja ciebie… przyjmę do domu!
Przeczytaj również: Beskidy
Przeczytaj również: Różne stopnie trudności
Polecane artykuły

Delfinoterapia
Kontakt człowieka z delfinami, jego współistniejące przebywanie, obserwowanie jak ciało delfina zanurza się w wodzie lub z niej wyskakuje, uspokaja człowieka i nastraja optymizmem. Głos, jaki wydostaje się z delfiniego gardła działa także w sposób bardzo intensywny na wewnętrzne odczucia człowieka.

Hipoterapia
Bardzo popularną, i stosunkowo łatwo dostępną, formą rehabilitacji, terapeutycznego oddziaływania na ludzkie ciało i duszę, jest hipoterapia, czyli relacja nawiązywana między człowiekiem a koniem. Dzięki swojej masie i wielkości koń daje uczucie stabilności, poczucie względnego bezpieczeństwa a takż