Odnawialne źródła energii w Polsce – po co?

Produkowanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł jest wynikiem potrzeby ochrony środowiska oraz chęcią wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Obecnie głównym celem Polski jest zwiększenie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.
Przeczytaj również: Ty mnie, a ja ciebie… przyjmę do domu!
Poza tym ciągle rozwijająca się gospodarka energetyczna wspiera rozwoju technologiczny. Dzięki postępom energetyki ze źródeł odnawialnych tworzone są możliwości rozkwitu mniejszych obszarów – następuje rozkwit gospodarki regionalnej.
Przeczytaj również: Beskidy
Polska niestety nadal nie ma tak wysoko rozwiniętej gospodarki energetycznej jak pozostałe kraje członkowskie Unii Europejskiej. Dlatego ze zobowiązań wynikających z pakietu klimatyczno-energetycznego do 2020 roku Polska ma obowiązek uzyskać 15% udział OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) w zużyciu energii.
Przeczytaj również: Różne stopnie trudności
Dążenie do zwiększenia udziału OZE w produkcji energii elektrycznej w kraju, ze względu na wysokie wydatki związane z inwestycjami, wymagają od państwa stosowania właściwych systemów wsparcia, które będą „poręczeniem” systematycznego rozwoju.
Polecane artykuły

Delfinoterapia
Kontakt człowieka z delfinami, jego współistniejące przebywanie, obserwowanie jak ciało delfina zanurza się w wodzie lub z niej wyskakuje, uspokaja człowieka i nastraja optymizmem. Głos, jaki wydostaje się z delfiniego gardła działa także w sposób bardzo intensywny na wewnętrzne odczucia człowieka.

Hipoterapia
Bardzo popularną, i stosunkowo łatwo dostępną, formą rehabilitacji, terapeutycznego oddziaływania na ludzkie ciało i duszę, jest hipoterapia, czyli relacja nawiązywana między człowiekiem a koniem. Dzięki swojej masie i wielkości koń daje uczucie stabilności, poczucie względnego bezpieczeństwa a takż