Pies-bohater


Wiele razy w mediach słyszeliśmy o psach, które ratowały ludzi przed niebezpieczeństwem.
Podczas tragedii w Nowym Jorku, 11 września 2001 roku, podczas gdy samolot uderzył w północną wieżę, jeden z psów – 3letnia labradorka, wyprowadziła z zawalającego się wieżowca swojego niewidomego właściciela.
Odważna suczka sprowadziła menedżera sprzedaży komputerów z 78.
piętra, prowadząc go później do oddalonej o kilometr stacji metra, aby ten mógł spokojnie schronić się przed spadającym gruzem i ogromną ilością pyłu.
Pies został nagrodzony tytułem psa-bohatera przez jedną z amerykańskich organizacji, zajmującą się zapobieganiem i wykrywaniem przypadków, w których istnieje przemoc wobec dzieci i zwierząt.
Oprócz dzielnej suczki, nagrodzonych zostało siedem innych psów, które wykazały się niemałą odwagą i uratowały życie wielu ludziom.
Na świecie istnieje wiele podobnych organizacji, do których ludzie zgłaszają kandydatury psów, które zasłużyły na wyróżnienie poprzez tytuł psiego bohatera.
Wszystkie te psy ochroniły ludzi przed zagrożeniem, bądź też uratowały im życie.
Przeczytaj również: Terapia z psem
Przeczytaj również: Hipoterapia
Przeczytaj również: Delfinoterapia
Polecane artykuły

Delfinoterapia
Kontakt człowieka z delfinami, jego współistniejące przebywanie, obserwowanie jak ciało delfina zanurza się w wodzie lub z niej wyskakuje, uspokaja człowieka i nastraja optymizmem. Głos, jaki wydostaje się z delfiniego gardła działa także w sposób bardzo intensywny na wewnętrzne odczucia człowieka.

Hipoterapia
Bardzo popularną, i stosunkowo łatwo dostępną, formą rehabilitacji, terapeutycznego oddziaływania na ludzkie ciało i duszę, jest hipoterapia, czyli relacja nawiązywana między człowiekiem a koniem. Dzięki swojej masie i wielkości koń daje uczucie stabilności, poczucie względnego bezpieczeństwa a takż